Sleva 35 % ke Dni otců! ✨ Vybírejte zboží označené štítkem a sleva se vám automaticky odečte z košíku. Akce platí do 16. 6. 2024.
Zpět do obchodu

Registrace

Montessori omalovankový pokojíček pro zvídavou slečnu (Postav si sen)

V sedmém dílu pořadu Tv Prima Postav si sen vytvářeli architekti Zuzana a Viktor pokojíček pro dvouletou Viktorku. Rodiče Tereza a Vladimír původně plánovali dětský pokoj v úzké místnosti, jež zatím sloužila jako pokoj pro hosty. Pokojíček ovšem do budoucna očekával dalšího obyvatele, na cestě už byl malý bráška, bylo tedy třeba zohlednit potřeby obou dětí. Zuzka s Viktorem se tedy s manželi Bílkovými domluvili, že přehodí ložnici a dětský pokojíček. Nikdo tak nezůstane ošizený, z úzké místnůstky vznikl útulný odpočinkový prostor pro rodiče a dětský pokoj bylo možné vybavit tak, aby se v něm děti opravdu vyřádily a rády tu trávily čas.

Elis_design_Postav_si_sen_promena_pokojickupostav_si_sen_12.4._Elisdesign

A právě s vybavením jsme v tomto díle přispěchali na pomoc. Viktorka má na školu ještě pár let čas a zaslouží si spoustu prostoru na hraní. Ovšem i při něm může získat spoustu praktických dovedností a rozvíjet svoji zvídavost. Dodali jsme naše Montessori hračky – Activity board domeček, multifunkční houpačku a trojúhelník madam Piklerové.

ELIS_DESIGN_Postav_si_sen_7._dil

Zahřálo nás u srdce, že radost měla jak Viktorka, tak rodiče. Pan učitel Vladimír i maminka Tereza, která vystudovala ekologii, má ráda přírodní materiály a udržitelnost, byli moc spokojení. Viktorka se hraček nemohla nabažit. Je tu také velká výhoda – všechny hračky může „podědit“ její bratříček a dlouhou dobu je budou moci sdílet spolu. nabízí se spoustu prostoru pro spolupráci mezi dětmi, učení pozorováním a napodobováním, pomoc mladšímu. Právě k rozvíjení pomoci a důvěry mezi dětmi fungují Montessori hračky skvěle. (Více se dočtete zde, zkušenosti sdílí paní učitelka ze školky pro nejmenší).

Postav_si_sen_prima_pokojicek_montessori_Elisdesign

Co se týče celkového konceptu pokoje, vychází plně ze zálib jeho obyvatelky. Viktorka nesměle přiznala, že moc ráda kreslí… po dveřích a všude, kde se dá. Hned také sebekriticky uznala, že se to nedělá. Ale proč by to vlastně nešlo? Architektka Zuzka přišla s nápadem, který se líbil jak rodičům, tak malé malířce. Stěny pokojíčku ošetřila tabulovou barvou a textilie - závěsy a polštářky, nechala ušít ze speciální látky, na kterou se dá kreslit a po vyprání je zase čistá a připravená na nové umělecké vyjádření. Celý pokojíček je tak jedna velká omalovánka. Viktorka tak má spoustu plochy, kde si kreslit může, a zároveň se tím neničí vybavení bytu.

Postav_si_sen_prima_7._dil_ELIS_DESIGN

Kreativita a hraní se ale neomezují jen na dětský svět. Jelikož v tomto případě nebyly potřeba velké stavební práce, vyhráli si architekti s dekoracemi a vychytávkami. A sami se při tom skvěle pobavili. Bílkovi si přáli zachovat zrcadlovou skříň, která patřila k jejich oblíbeným kouskům nábytku a měla pro ně hodnotu něčeho, co si pořídili společně. Vzhledem ke zmiňované Viktorčině zálibě v kreslení se zrodil nápad na zábavnou úpravu skříně. Pan Bílek je učitel a dcerce často nosí popisovací fixky na školní tabuli. Rozhodli se přetvořit v takovouto mazací tabuli právě zrcadlovou skříň, stačilo ji jen přelepit fóliemi.

ELIS_DESIGN_v_Postav_si_sen

A naprosto nečekaně pak vznikl další efekt zrcadla. Architektka Zuzka při výzdobě stěn zjistila, že odraz v zrcadle dotváří scenérii na vedlejší zdi. „Představte si, že to vůbec nebyl záměr, přestože to tak v pořadu vypadalo. Jen tak jsem si kreslila a najednou jsem zjistila, že druhá půlka stromu a celé louky se odráží v zrcadle. Někdy přijde dobrý nápad úplnou náhodou.“

Elis_design_omalovankovy_pokoj_na_miru_postav_si_sen

Pokojíček záměrně prozatím nemá školní zónu. Viktorka je maličká a bratříček teprve, proto je ponechám veškerý volný prostor jen a jen na hraní. Výtvorný stoleček se však dá v budoucnu snadno zaměnit za vyšší psací stůl a tabulový domeček bude sloužit jako nástěnka.

Elisdesign_montessori_vybaveni_Postav_si_sen

IPokud plánujete pokojíček pro více dětí, ač v něm zatím bydlí jen jedno, určitě se nebojte patrové postele. Dokonce i pro jedno dítko může být velikou výhodou. Má dle nálady možnost výběru, kde bude spát, druhá plošina slouží jako hrací prostor a schovka navíc, což se obzvlášť v malém pokoji hodí. Může si pozvat na přespání kamarády a především za několik let bude pokojíček bez nutnosti úprav připraven pro dalšího sourozence. Některé postýlky mají i výsuvný lůžkový šuplík, pojmou tak i tři nocležníky a přitom v pokojíčku zabírají místo jen za jednu postel.

Elis_design_v_Postav_si_sen_montessori_pokojicek

V den vydání tohoto článku, 21. 4., se manželům Bílkovým narodil chlapeček. Velice gratulujeme a přejeme, ať pokojíček dělá radost oběma dětem po celé jejich dětství.

Postav si sen 7. díl ELIS DESIGN

Pevně věříme, že vás tento pokojíček zaujme stejně, jako pro malou Viktorku. Pokud ano, nezapomeňte nás sledovat v Postav si sen také 26. 4. A pokud byste se rozhodli pro váš vlastní pokojíček na míru, jsme tu pro vás a těšíme se na spolupráci.

 Podívejte se také na video z naší výroby: 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX