Novinka a bestseller v jednom = Domečková postel + Montessori houpačka zcela zdarma? To a mnohem více v kategorii výhodné sety.
Zpět do obchodu

Registrace

Mise Montessori

montessori-detsky-pokoj-pro-kluky-modry

koncept Montessori pokojíček

Koncept vychází z poznatků Marie Montessori – lékařky, psycholožky a filozofky, v těchto oborech první vysokoškolsky vzdělané ženy v Itálii. Svoje pedagogické metody založila na praktických zkušenostech, zejména z dětských domovů. Zjistila, že v prostředí chudém na podněty děti trpí. Prosazovala myšlenku, že hnací silou pro učení a rozvoj by mělo být vnitřní zaujetí. Úkolem rodičů je nabídnout rozvíjející prostředí, které láká k objevování. Dítě si intuitivně vybere činnost, která v danou chvíli nejvíce přitáhne, a tím i udrží, jeho pozornost. Základem Montessori přístupu je propojení fyzického vnímání a přemýšlení. Čím více smyslů je zapojeno do zkoumání okolního světa, tím lépe. Důležitá je zejména motorická činnost.
Představte si například hry v digitální podobě – vše se děje velmi rychle, na dětskou mysl se hrne obrovské množství dojmů a jediné propojení s fyzickým světem je klikání. Dle Marie Montessori jsou ruce nástrojem ducha. Montessori prvky vedou při hře ke zpomalení, soustředění se na jednu konkrétní činnost, a především zkoumání skrze hmat a ostatní smysly a skutečnou interakci s předměty.

montessori-detsky-pokoj-pro-holky-ruzovy

Montessori pedagogika není alternativním či experimentálním směrem, autorka jednoduše vycházela z přirozených potřeb dětí. Brala je vážně a chtěla podnítit jejich seberozvoj. Oslovila ji věta jednoho dítěte –„Pomoz mi, ať to dokážu sám.“ Dobře vypozorovala, že vlastní objevy a úspěchy mají pro dítě největší hodnotu.
Na těchto základech jsme vytvořili projekt Montessori pokojíčku. Naši nabídku jsme zde spojili do vzájemně provázaného, smysluplného celku, kde se jednotlivé prvky ideálně doplňují. Nabídněte dětem jejich vlastní malý svět, ve kterém budou moci postupně získávat dovednosti, díky kterým se ve „velkém světě“ rozhodně neztratí.

Nyní zveme na prohlídku tohoto světa Vás, pojďte s námi objevovat:
Útulný, uspořádaný, bezpečný, zároveň hravý a inspirativní – taková je naše představa Montessori pokojíčku. Snoubí se v něm čistý a funkční design našich výrobků s prvky nadčasového Montessori přístupu.

Eco-rostouci-postel-domecek-montessori

ECO rostoucí postel domeček

V pevném domečku se nemusíte v noci bát… Originální postel z borového voskovaného dřeva, jejíž součástí je rošt a masivní zábrana pro celý obvod. Díky nastavitelným nohám může postel vyrůst až o 17 cm. Tvar domečku přináší pocit bezpečí a stříška se dá využít mnoha způsoby. Dejte prostor fantazii dětí i své vlastní – co například spustit ze střechy girlandy, které společně vytvoříte, vytvořit hvězdné nebe ze světýlek, přehozením plachty udělat z postýlky útulné doupě, pořídit si houpací síť… Možností je spousta a my už dále nebudeme napovídat, necháme to na Vás.

montessori-activity-board-domecek

Activity board

Hračky activity board jsou neobyčejné svou pestrostí. Své si na nich najdou děti od batolat až po školáky. Tyto hračky podněcují aktivitu a vlastní iniciativu. Děti si zde hru vytvářejí samy, přirozeným tempem, v kterém stíhají vjemy zpracovávat a rozvíjejí přitom dovednosti užitečné pro praktický život. Naším hlavním produktem v této sekci jsou domečky složené z interaktivních desek, umožňující skutečně se zabydlet ve světe poznávání, zkoumání a tvořivosti. Nechte se dětmi pozvat do jejich malého domova a oživte jej společně svými nápady.

Montessori-duhova-houpacka-z-prirodnich-materialu

Houpačka

Děti milují nové možnosti pohybu – kdo by chtěl jen chodit, když se může houpat, klouzat a prolézat, no ne? Houpačka je navržena s ohledem na maximální bezpečnost – nemůže se se přetočit, pokud ovšem nebudete sami chtít… vytvořte z ní most, tunel, prolézačku, sedačku, ohrádku, pult při hře na obchod či jeviště pro maňásky.

Montessori-pikleruv-trojuhelnik-elis-design

Piklerův trojúhelník

Děti se také rády koukají na svět z jiných perspektiv. Tato inovativní prolézačka jim umožní vyšplhat se přiměřeně nad povrch zemský, výšku můžete regulovat díky prknu přichytitelnému na různé příčky žebříku. Z jedné strany jsou zarážky pro výstup nahoru, pokud prkno obrátíte, vznikne skluzavka. Trojúhelník lze propojit s Montessori houpačkou a vytvořit tak malý prolézací park přímo uprostřed pokojíčku. Pokud budete chtít uvolnit prostor, trojúhelník snadno složíte a uskladníte v šuplíku pod postelí.

detsky-prolezaci-park-montessori

Buďte kreativní

Základní koncept Montessori pokojíčku můžete vyšperkovat dekoracemi, hračkami a textilními doplňky. Snažíme se o vytvoření osobitého stylu a charakteru našeho obchodu, snadno tak najdete ladící prvky. Nabídka je zároveň široká, aby si to pravé ořechové, odpovídající individualitě dítěte, mohl najít každý. Děti můžete přiměřeně jejich věku zapojit do výběru. Montessori přístup začíná již zde – mám svobodu vybrat si, co se mi líbí a zároveň zodpovědnost připravit si prostředí, ve kterém se budu cítit dlouhodobě dobře a také se něj budu snažit starat, aby bylo stále krásné.

_ příběh firmy ELIS DESIGN (1)