Doprava zdarma a -20 % na vybrané kousky od eliNeli! 🔥 Nejoblíbenější značka na našem e-shopu teď s touto boží slevou. Akce platí do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob.
Zpět do obchodu

Registrace

8 tipů na hry a hračky na cesty | Cestování s dětmi

„A kdy už tam budééém?“ 🚗

Znáte to? Ehm, který rodič tohle nikdy neslyšel... Chystáte se s dětmi na dovolenou? Vymysleli jsme pro vás 8 tipů, jak se z takové cesty nezbláznit a třeba si ji dokonce užít. Dlouhé cestování autem nebo letadlem bývá totiž náročné nejen pro dospělé, ale co teprve pro děti! Neseme tipy na hry a skladné hračky, které využijete při cestování, v autě, v letadle, ale třeba v čekárně nebo jednoduše na dovolené, kde není k dispozici pokojíček plný pokladů.  

1) Zábava pro ty nejmenší

S miminky či batolaty si moc her nezahrajeme, ale naše hračky na cestování s dětmi vám usnadní výlety s nejmenšími cestovateli. 

👌🏼 Co třeba naše nejprodávanější Activity board Busykids Montessori kostka?
🖖🏼 Nebo Activity trojúhelník 5v1?
🤌🏼 Tahle nadupaná Activity board kostka s LED má světýlko a tolik aktivit!
🪐 A Motorická kostka 6v1 Vesmír zaujme všechny malé astronauty.

Kromě activity kostek u nás najdete i hrací pultíky určené přímo do auta. Třeba tenhle mrazivý Tučňáčí pultík se zmrzkou, který reaguje na kopání nožičkami nebo tento Volant s koalou nadchne malé řidiče a řidičky – roztomilý pultík do auta zabaví i namasíruje nožky. 

 

2) Klasika jménem Slovní fotbal

Tohle zabaví rodiče i školkové a starší děti. Slovní fotbal známe asi všichni, ale pravidla vám tu raději připomeneme. Začínající hráč řekne (vykopne) libovolné podstatné jméno a následující hráč pak musí říct jakékoliv slovo, které začíná na stejné písmeno, jako končilo slovo předchozí (přihrává). 
⚽️ První hráč řekne slovo MYŠ, druhý řekne ŠÁLEK, další třeba KORUNA,…
Tak jedem!

3) Co jsem? 

První hráč myslí na libovolnou věc (nebo třeba osobu). S menšími dětmi to můžeme zúžit na např. zvířata nebo třeba dopravní prostředky. Ostatní hádají, co si vybral. Hádají to tak, že mu pokládají otázky, na které lze odpovědět pouze ANO nebo NE.

💭 Myslím si Motorku.
❓ Ostatní se ptají.
🤔 Jsi věc? ANO
🤔 Jsi měkká? NE
🤔 Býváš spíš venku? ANO
🤔 Jsi dopravní prostředek? ANO
👀 Máš čtyři kola? NE 

4) Bingo

Vytiskněte svým dětem naše Bingo na cesty a děti budou mít o zábavu postaráno. Na každé stránce najdete 12 obrázků, děti mají za úkol jednotlivé předměty ve svém okolí najít, zaškrtnout je a když budou mít hotovo, zavolají BINGO! Krásně zpracované kartičky si stáhnete tady: BINGO NA CESTY.


5) Barvy aut

Tahle hra udrží děti ve střehu! 🌈 Dejte jim za úkol, ať si všímají např. žlutých aut. Vždy když auto uvidí, zavolají, že ho vidí. Pro soutěživé z toho můžete udělat zábavu pro všechny a sbírat body za to, kdo uvidí žluté auto první. 

Menší děti můžou jen plnit úkoly jako:

🚗 Najdi červené auto.
🚲 Najdi kolo.
🚚 Najdi kamion…

6) Magnetické knížky a tabulky

Při dlouhém čekání na letišti, ale i třeba v letadle, ocení starší děti něco kreativního. Magnetické hry bývají často v nějaké šikovné plechovce nebo boxu, ve kterých děti rovnou tvoří a zároveň do nich magnetky schovají. Na to jsme mysleli a do nabídky zařadili třeba:

👗 Magnetickou oblékací hru pro malé módní návrháře.
🐘 Magnetická tabulka ZOO zaujme milovníky zvířat.
✈️ Magnetická knížka Cestování je na cesty jako dělaná.

 

7) Malování vodou

Malování vodou je ideální pro malé i větší výtvarníky. Nejlepší na tom je, že se děti nezašpiní a omalovánky po uschnutí znovu použijí. Nemusíte s sebou na cesty balit papír, pastelky a fixy, ale stačí vám tento praktický boxík, třebaaa:

🏗 Pro stavebníky
👨🏼‍🚀 Pro malé astronauty
🌈 Pro duhové víly

 

8) Karty a pexeso

Nezapomeňte s sebou zabalit i karetní hry a pexeso. Při dlouhém čekání na letišti zaženete nudu klasickou hrou Prší, Válkou a s většími dětmi můžete hrát i Žolíky. Na našem e-shopu najdete karetní hry s krásnými ilustracemi a hlavně v praktické plechové dóze na cesty. Hloupá opička se hraje stejně jako starý dobrý Černý Petr a Království zvířat děti nejen zabaví, ale i naučí, kde jaké zvířátko bydlí. 

No a pexeso? Klasika, která nikdy neomrzí. Nádherné pexeso Květiny a motýli nadchne každou malou vílu a pokud vás čeká dovolená u moře, tak pexeso Malý námořník děti nejen zabaví, ale i naladí na dovolenou plnou písku, racků, lodiček a krabíků. 

No a záchranou všech dlouhých cest jsou nadupané krabičky plné veselých her. V nabídce máme variantu Do auta a Na cesty. V každé najdete 50 her, hádanek, úkolů a nápadů, díky kterým děti (a i rodiče) rychle zaženou nudu!Omrkněte celou kategorii Hry a hračky na cesty a my už jen přejeme:

ŠŤASTNÉ CESTY! ✈️🍀🙋🏼

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX