-20 % na nejpraktičtější montessori pomůcky – učicí věže. 🌈 Pomozte dětem, ať to dokáží samy! Vyberte jakoukoli učicí věž, v košíku zadejte kód: „jasam20“ a je to. Akce platí do 19. 5. 2024.
Zpět do obchodu

Registrace

Učicí věže od ELIS DESIGN | Jak vybrat učicí věž?

Pokud máte doma malého pomocníka-zvědavce ve věku 1–⁠6 let, pak čtěte dál. Máme pro vás tip na vychytávku do domácnosti, která může změnit váš denní režim k lepšímu.

"Učicí věž". Ano. 

Děti se nejlépe učí napodobováním a s tím pomáhá právě učicí věž (kitchen helper). Umožní vám trávit s dítětem více času, rozvíjet jeho dovednosti a znalosti přirozeným osvojováním a něco u toho stihnout. Win-win-win!

S učicími věžemi máme v týmu ELIS DESIGN osobní zkušenosti. Jen ty nejlepší:

„Od chvíle, kdy náš syn stál, byla učicí věž největším pomocníkem v denním zápřahu. A je dodnes, i v jeho školkovém věku. Každý den děkuju za tuhle jednoduchou věc, která umožňuje synovi být součástí dění (třeba fascinující aktivity škrábání brambor) a zachraňuje tak moje nervy.” 

— Lucie, copywriterka

„Nejen, že věž dobře vypadá, ale hlavně nám ušetřila spoustu stresu. Obyčejná příprava jídla byl problém, tahala mě za nohavice, fňukala a chtěla vidět, co dělám. Posadit ji bezpečně na linku bylo nemožné. Učicí věž nás zachránila — malá je nadšená, že vidí, co zajímavého se v kuchyni připravuje a my můžeme v klidu pracovat. Navíc se vším tím pozorováním učí a zabaví. Věž používáme v kuchyni, v koupelně a někdy i u pracovního stolu, kde společně tvoříme třeba dekoraci z papíru.”

— Verča, back office ELIS DESIGN

Napadá vás tedy otázka: „Jak vybrat učicí věž?” Doporučujeme zaměřit se na 4 základní parametry:

  1. Rozměr — menší, univerzální a lehce manipulovatelné versus prostornější, odolnější a vhodné ke kuchyňské lince – obecně k běžné kuchyňské lince doporučujeme věž minimálně 85 cm vysokou
  2. Účel — věž do kuchyně, do koupelny, ke stolu nebo do pokojíčku
  3. Povrchová úprava — design, přírodní vzhled, olej nebo lamino
  4. Funkce — rostoucí věž nebo věž i jako stolek a sedátko

Napříč týmem jsme sdíleli zkušenosti s učicími věžemi tak dlouho, až jsme dospěli k finálnímu výběru následujících 9 typů, které jsme (po vyzkoušení mnoha prototypů) zařadili do prodeje. Pojďme si jednotlivé typy věží představit.

Rostoucí učicí věžE 75 cm

Menší rostoucí učící věže z kvalitní a dohladka opracované březové překližky o tloušťce 12 mm. Stabilní (díky kónickému tvaru), pevné, ale zároveň lehké. Velmi snadno se s nimi manipuluje. V této kategorii nabízíme 3 hlavní věže: rostoucí věž LITTLE STAR (na fotce), Little Bubble a Bublina  75 MAX (vyrobena v Litomyšli).
Jsou pomocníkem nejen do kuchyně, ale i do koupelny nebo do pokojíčku. Vaše dítě v této bude malá hvězda! Věže o výšce 75 cm se hodí ideálně k nižším stolům a linkám do 80 cm.
Jednoduchý, ale nápaditý design, který se hodí do většiny interiérů. Povrchová úprava je buďto přírodní nebo s přírodním ekologickým voskem. Ten dodává věžím teplejší odstín a nechává vyniknout strukturu dřeva. 

Výška stupátka je jednoduše a bezpečně nastavitelná do 2–3 úrovní. Odvážnější jedinci se tudíž po pár prvních pokusech bez problému dostanou na věž sami. Bočnice a tyčky se postarají o bezpečnost dětí, které ještě bojují s rovnováhou. Nosnost věže je 90 kg a my už víme, že ji sem tam použije i maminka, aby dosáhla na nejvrchnější poličku.

Více o produktu

Učící Little star

Učící bubble_1

Rostoucí učicí věžE 85 CM

Tyto vyšší rostoucí učící věže jsou určeny především ke kuchyňské lince. Nejprodávanější variantu Bubble 85 nabízíme je ve dvou tloušťkách 12 a 15 mm.

Výška nastavitelné rostoucí plošiny je 23 cm, 34 cm anebo 45 cm. První schůdek je ve výšce 12,5 cm.

Věž je stabilní díky kónickému tvaru, dohladka opracovaná a v jednoduchém designu, který se hodí do většiny interiérů. Bočnice a tyčky se postarají o bezpečnost dětí, které ještě bojují s rovnováhou. Nosnost věže je 90 kg, může tedy posloužit i rodičům, když budou potřebovat dosáhnout na horní poličky.

Rostoucí věž Bubble 85 cm je ideální pomocník v domácnosti a nejvíce jí to sluší u kuchyňské linky. V této výšce máme i bílou krásku: Rostoucí věž WHITE 85 cm – bytelná, elegantní a s větším prostorem pro dítě.

Ve variantě 85 cm máme i další věže s originálním potiskem, mrkněte níže.

Více o produktu

Rostoucí učicí věž WHITE 87 cm MAX

Nejprostornější a nejmasivnější varianta učicí věže z naší nabídky je vyrobena z překližky o tloušťce 18 mm a její povrchová úprava je z bílého lamina. Tento odolný povrch jen tak něco nepoškrábe, je snadno omyvatelný a tak nemusíte panikařit ani pokud máte doma malého Picassa. Kónický tvar zajišťuje stabilitu a bílá barva podtrhuje eleganci minimalistického interiéru.

Plošina ke stání se nastavuje do 3 výšek — 28,5 cm, 37 cm nebo 47 cm. Ani tady se nemusíte bát o bezpečnost vašeho dítěte, chrání ho bočnice i tyčka na vrcholku věže. Největší výhodou této varianty je povrchová úprava, prostornost a nápaditý design, který bude dominovat vašemu interiéru. 

Je vhodná především do kuchyně, ale snadno ji přenesete i do koupelny nebo pokojíčku. Rostoucí učicí věž WHITE max skvěle vypadá v interiéru a zajistí vám více společného času s vaším dítětem u mnoha různých aktivit.

Více o produktu

Učící WHITE

Učící super star

Rostoucí učicí věž super star 90 cm

Naše nejvyšší a nejprodávanější hvězda. Elegantní rostoucí učicí věž z kvalitní březová překližky je v tloušťce 15 mm a plošina ke stání je ve 3 výškách — 23 cm, 34 cm anebo 45 cm.

Povrchová úprava zajišťuje vysokou odolnost a životnost. Kónický tvar zase stabilitu a design podtrhuje eleganci minimalistického interiéru.

Nejvyšší věž z našeho sortimentu je vhodná především do kuchyně, ale lehce ji přenesete i do koupelny nebo pokojíčku. Skvěle vypadá v interiéru a díky ní bude vaše dítě součástí činností, o které by jinak přišlo.

Toto hvězdě konkuruje ještě naše rustikální učicí věž s 89 cm – v šedé, bílé a natur variantě.

Více o produktu

Učicí věž - lvíček

Multifunkční učicí věž v hravém designu vyhrává na plné čáře v oblasti bezpečnosti. Díky packám ve spodní části je náš Lvíček stabilní a jeho vysoké bočnice a zadní zarážka zabraňují případnému pádu.

Až spolu s dítkem dovaříte oběd, učicí věž jednoduše složíte a vytvoříte z ní stoleček se sedátkem, u kterého se dítě může pustit do jídla nebo si u něj může po obědě malovat nebo hrát.

Tato multifunkční učicí věž 4v1 umí posloužit také jako kreslicí tabule nebo schůdky.

Učicí věž 4v1 Lvíček si zamilujete pro její bezpečnost, praktičnost a multifunkčnost. Pusťte si Lvíčka k sobě domů!

 

Více o produktu

20701-3_multifunkcni-ucici-vez-4v1-lvicek

vesmír 3

Rostoucí učicí věž edukativní 5v1 Play - Vesmír 90 cm 

Multifunkční učicí věž 5v1 Play Vesmír je jasnou volbou pro budoucí malé kosmonauty a kosmonautky. Krom vesmírného designu nabízí možnost složení na stolek a lavičku. Tuto učicí věž lze využít také jako schůdky nebo rozvíjející hračku. Po obou stranách bočnic najdete  hravé edukativní prvky, které malé nezbedy zabaví, když už se jim nechce pomáhat u kuchyňské linky.

Učicí věž Vesmír je také rostoucí s možností nastavení třech úrovní výšky.  

Ušetřete doma místo a pořiďte si učicí věž 5v1!

VÍCE O PRODUKTu

Rostoucí i multifunkční učicí věž 5v1 PLAY 75 cm

Hvězda mezi věžemi je tato rostoucí a zároveň skutečně multifunkční učicí věž v hravém designu.

Potřebujete, aby s vámi dítko stálo u kuchyňské linky? Není problém. Potřebujete, aby si na chvilku sedlo k omalovánkám? Nebo ho chcete zabavit rozvojovou hrou?

Z jedné strany učicí věže najdete Activity board s kuličkovou dráhou, z druhé strany kreslící tabuli.

Rostoucí učicí věž 5v1 Play vás i vaše děti překvapí neuvěřitelnou multifunkčností a originálními vychytávkami. Když učicí věž, tak PLAY!

 

Více o produktu

Multifunkční učicí věžE 3v1 

A to nejlepší na konec. Multifunkční učící věže, které se jednoduchým pohybem transformuje do stolečku se sedátkem, kde si vaše dítě může kreslit, hrát nebo hodovat. 

Naše ELIS DESIGN učicí věž má 90 cm na výšku, první schůdek začíná na 23 cm a plošina pro stání je stabilně ve 46,5 cm.

Tuto věž jsme dlouho ladili. Každý detail na ní má svůj smysl. Například zabezpečovací prvky jsou vybrané tak, aby po překliknutí nikde nepřekážely a nehrozilo tak zranění. K verzi stolečku a sedátka se dají přidat i extra židličky a věž tak poslouží hned několika dětem ke hraní nebo stolování. Tato věž vám bude dlouho sloužit na několika frontách. Při aktivní činnosti i při odpočinku. Umíte si ji představit u vás doma? 

V nabídce však máme ještě jednu multifunkční věž  3v1 od značky Ette Tete, ve 4 barevných variantách: šedá, bílá, černá a natur. Líbí se vám?

Více o produktu

Učící 3v1 II

Podívejte se na video o učicích věžích z našeho showroomu, kde máme všechny věže vystavené a připravené k vyzkoušení.

Už si vaše dítko poprvé stouplo? Gratulujeme, zábava je tu. Doporučujeme co nejdříve vybrat vhodnou věž pro vás a vaši domácnost. Ušetří vám spoustu stresu a posílí vztah rodiče s dítětem u společné činnosti. 

Přejeme mnoho nezapomenutelných a radostných aktivit se zapojením učicí věže. ♥

×

Splátková kalkulačka ESSOX