Zpět do obchodu

Registrace

Učící věže od ELIS DESIGN | Jak vybrat učící věž?

Pokud máte doma malého pomocníka-zvědavce ve věku 1–⁠6 let, pak čtěte dál. Máme pro vás tip na vychytávku do domácnosti, která může změnit váš denní režim k lepšímu.

"Učící věž". Ano. 

Děti se nejlépe učí napodobováním a s tím pomáhá právě učící věž (kitchen helper). Umožní vám trávit s dítětem více času, rozvíjet jeho dovednosti a znalosti přirozeným osvojováním a něco u toho stihnout. Win-win-win!

S učícími věžemi máme v týmu ELIS DESIGN osobní zkušenosti. Jen ty nejlepší:

„Od chvíle, kdy náš syn stál, byla učící věž největším pomocníkem v denním zápřahu. A je dodnes, i v jeho školkovém věku. Každý den děkuju za tuhle jednoduchou věc, která umožňuje synovi být součástí dění (třeba fascinující aktivity škrábání brambor) a zachraňuje tak moje nervy.” 

— Lucie, copywriterka

„Nejen, že věž dobře vypadá, ale hlavně nám ušetřila spoustu stresu. Obyčejná příprava jídla byl problém, tahala mě za nohavice, fňukala a chtěla vidět, co dělám. Posadit ji bezpečně na linku bylo nemožné. Učící věž nás zachránila — malá je nadšená, že vidí, co zajímavého se v kuchyni připravuje a my můžeme v klidu pracovat. Navíc se vším tím pozorováním učí a zabaví. Věž používáme v kuchyni, v koupelně a někdy i u pracovního stolu, kde společně tvoříme třeba dekoraci z papíru.”

— Verča, back office ELIS DESIGN

Napadá vás tedy otázka: „Jak vybrat učící věž?” Doporučujeme zaměřit se na 4 základní parametry:

  1. Rozměr — menší, univerzální a lehce manipulovatelné versus prostornější, odolnější a vhodné ke kuchyňské lince
  2. Účel — věž do kuchyně, do koupelny, ke stolu nebo do pokojíčku
  3. Povrchová úprava — design, přírodní vzhled, olej nebo lamino
  4. Funkce — rostoucí věž nebo věž i jako stolek a sedátko

Napříč týmem jsme sdíleli zkušenosti s učícími věžemi tak dlouho, až jsme dospěli k finálnímu výběru následujících 7 typů, které jsme (po vyzkoušení mnoha prototypů) zařadili do prodeje. Pojďme si jednotlivé typy věží představit.

Rostoucí učící věžE 75 cm

Menší rostoucí učící věže z kvalitní a dohladka opracované březové překližky o tloušťce 12 mm. Stabilní (díky kónickému tvaru), pevné, ale zároveň lehké. Velmi snadno se s nimi manipuluje. V této kategorii nabízíme 3 věže: rostoucí věž LITTLE STAR (na fotce), Little Bubble a Bublina (vyrobena v Litomyšli).
Jsou pomocníkem nejen do kuchyně, ale i do koupelny nebo do pokojíčku. Vaše dítě v této bude malá hvězda! Věže o výšce 75 cm se hodí ideálně k nižším stolům a linkám do 80 cm.
Jednoduchý, ale nápaditý design, který se hodí do většiny interiérů. Povrchová úprava je buďto přírodní nebo s přírodním ekologickým voskem. Ten dodává věžím teplejší odstín a nechává vyniknout strukturu dřeva. 

Výška stupátka je jednoduše a bezpečně nastavitelná do 3 úrovní — 20 cm, 30 cm a 39 cm nad zemí. První schůdek je ve výšce 10 cm. Odvážnější jedinci se tudíž po pár prvních pokusech bez problému dostanou na věž sami. Bočnice a tyčky se postarají o bezpečnost dětí, které ještě bojují s rovnováhou. Nosnost věže je 90 kg a my už víme, že ji sem tam použije i maminka, aby dosáhla na nejvrchnější poličku.

Více o produktu

Učící Little star

Učící bubble_1

Rostoucí učící věžE 85 CM

Tyto vyšší rostoucí učící věže jsou určeny především ke kuchyňské lince. Nejprodávanější variantu Bubble 85 nabízíme je ve dvou tloušťkách 12 a 15 mm.

Výška nastavitelné rostoucí plošiny je 23 cm, 34 cm anebo 45 cm. První schůdek je ve výšce 12,5 cm.

Věž je stabilní díky kónickému tvaru, dohladka opracovaná a v jednoduchém designu, který se hodí do většiny interiérů. Bočnice a tyčky se postarají o bezpečnost dětí, které ještě bojují s rovnováhou. Nosnost věže je 90 kg, může tedy posloužit i rodičům, když budou potřebovat dosáhnout na horní poličky.

Rostoucí věž Bubble 85 cm je ideální pomocník v domácnosti a nejvíce jí to sluší u kuchyňské linky.

Ve variantě 85 cm máme i další věže s originálním potiskem, mrkněte níže.

Více o produktu

Rostoucí učící věž WHITE 87 cm MAX

Nejprostornější a nejmasivnější varianta učící věže z naší nabídky je vyrobena z překližky o tloušťce 18 mm a její povrchová úprava je z bílého lamina. Tento odolný povrch jen tak něco nepoškrábe, je snadno omyvatelný a tak nemusíte panikařit ani pokud máte doma malého Picassa. Kónický tvar zajišťuje stabilitu a bílá barva podtrhuje eleganci minimalistického interiéru.

Plošina ke stání se nastavuje do 3 výšek — 28,5 cm, 37 cm nebo 47 cm. Ani tady se nemusíte bát o bezpečnost vašeho dítěte, chrání ho bočnice i tyčka na vrcholku věže. Největší výhodou této varianty je povrchová úprava, prostornost a nápaditý design, který bude dominovat vašemu interiéru. 

Je vhodná především do kuchyně, ale snadno ji přenesete i do koupelny nebo pokojíčku. Rostoucí učící věž WHITE max skvěle vypadá v interiéru a zajistí vám více společného času s vaším dítětem u mnoha různých aktivit.

Více o produktu

Učící WHITE

Učící super star

Rostoucí učící věž super star 90 cm

Naše nejvyšší hvězda. Elegantní rostoucí učící věž z kvalitní březová překližky je v tloušťce 15 mm a plošina ke stání je ve 3 výškách — 23 cm, 34 cm anebo 45 cm.

Povrchová úprava zajišťuje vysokou odolnost a životnost. Kónický tvar zase stabilitu a design podtrhuje eleganci minimalistického interiéru.

Nejvyšší věž z našeho sortimentu je vhodná především do kuchyně, ale lehce ji přenesete i do koupelny nebo pokojíčku. Skvěle vypadá v interiéru a díky ní bude vaše dítě součástí činností, o které by jinak přišlo.

Více o produktu

Rostoucí učící věž bublina 75 cm max

Jednoduchá rostoucí učící věž od v hravém designu. Varianta MAX je prostornější a vyrobena z 12 mm silné, ekologické, dohladka opracované březové překližky. Největší výhodou překližky je její vysoká odolnost a životnost. Na rozdíl od dřeva je povrch desek pevný a odolný vůči oděrkám a škrábancům.

Rostoucí učící věž Bublina 75 má nastavitelnou plošinu ke stání do 3 výšek — 29,5 cm, 34,5 cm anebo 39,5 cm. Nastavitelný je i schodek – do 18 nebo 23cm výšky od země. O bezpečnost se starají pevné bočnice s hravým designem a 1 až 2 tyčky jistí záda vašeho dítka.

Tato učící věž je lehká, jednoduchá a univerzální a vyrobena v Litomyšli. Její hravý design s kulatými otvory a v přírodním provedení krásně zapadne do světlého interiéru. Bude dělat parádu, ale především dobře sloužit. Díky rostoucí věži si je rodič s dítětem o kousek blíž.

Více o produktu

IMG_8195

IMG_4071

Rostoucí učící věže s originálním designem 

V nabídce máme nově i rostoucí učící věže s originálními potisky a v různých velikostech. Pokud uvítáte doma trochu divočiny, pak je pro vás SAFARI. Tento dekor máme ve variantě 75 cm a  85 cm. Pokud máte rádi rostliny a konkrétně palmy, určitě se vám bude líbit rostoucí učící věž 85 cm – palmové listy

A pokud jste romantičtější povahy a hodí se Vám domů jemný vzor květin, omrkněte naši rostoucí učící věž 90 cm se vzorem květy.

Pokud chcete, aby učící věž byla dominantou vašeho interiéru, pak jsou věže s potiskem skvělá volba. Připravte se na zvídavé dotazy návštěv: „Odkud ji máte?“.

VÍCE O PRODUKTECH

Multifunkční učící věžE 3v1 

A to nejlepší na konec. Multifunkční učící věže, které se jednoduchým pohybem transformuje do stolečku se sedátkem, kde si vaše dítě může kreslit, hrát nebo hodovat. 

Naše ELIS DESIGN učící věž má 90 cm na výšku, první schůdek začíná na 23 cm a plošina pro stání je stabilně ve 46,5 cm.

Tuto věž jsme dlouho ladili. Každý detail na ní má svůj smysl. Například zabezpečovací prvky jsou vybrané tak, aby po překliknutí nikde nepřekážely a nehrozilo tak zranění. K verzi stolečku a sedátka se dají přidat i extra židličky a věž tak poslouží hned několika dětem ke hraní nebo stolování. Tato věž vám bude dlouho sloužit na několika frontách. Při aktivní činnosti i při odpočinku. Umíte si ji představit u vás doma? 

V nabídce však máme ještě jednu multifunkční věž  3v1 od značky Ette Tete, ve 4 barevných variantách: šedá, bílá, černá a natur. Líbí se vám?

Více o produktu

Učící 3v1 II

Podívejte se na video o učících věžích z našeho showroomu, kde máme všechny věže vystavené a připravené k vyzkoušení.

Už si vaše dítko poprvé stouplo? Gratulujeme, zábava je tu. Doporučujeme co nejdříve vybrat vhodnou věž pro vás a vaši domácnost. Ušetří vám spoustu stresu a posílí vztah rodiče s dítětem u společné činnosti. 

Přejeme mnoho nezapomenutelných a radostných aktivit se zapojením učící věže. ♥