-20 % na vše od eliNeli! 🔥 Vše od nejoblíbenější značky na našem e-shopu teď s touto boží slevou. Akce platí do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob.
Zpět do obchodu

Registrace

ELIS DESIGN | Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Překvapí vás jeho výsledky? 

Internet používá denně v Česku tři čtvrtě dospělých. Mobilní telefon 99 % a internet v telefonu má 72 % Čechů. Nejčastěji čteme a píšeme zprávy, vyhledáváme informace, scrollujeme na sociálních sítích a nakupujeme. Digitální hry hraje čtvrtina populace, z toho je velká část dětí. 

Digitální hry hraje rizikově (4 a více hodin denně), podle různých studií 15–25 % žáků ZŠ (6–15 let). Sociální sítě pak rizikově používá 25–30 % žáků ZŠ. Tahle čísla jsou děsivá a vedou k otázkám: „Jak jsou na tom naše vlastní děti a užívání digitálních technologií? Dáváme jim dostatek prostoru a motivace dělat něco jiného než sedět s tabletem na gauči? A jakým příkladem jim jdeme my sami?“

Je potřeba myslet na zdravý rozvoj našich dětí v mnoha ohledech a jedním z těch nejdůležitějších je pohyb. A to už od nejmenšího miminka. Závislosti na digitálních technologiích vznikají mnohem dříve než na základní škole, a proto je dobré se na podporu pohybu a zdravého rozvoje soustředit především u batolat a předškolních dětí.

My se snažíme nabízet nejen designově vyladěné hračky a průlezky z přírodních materiálů, ale především dbáme na to, aby produkty přirozeně rozvíjely dětský pohybový potenciál, fantazii a mysl a vedly dítě k objevování (a bezpečnému překonávání) vlastních hranic. 

Děti jsou od přírody zvídavé a právě to bychom v nich měli podporovat. Hrajete si někdy se svými dětmi jen tak, třeba na doktora, prodavačku, v domečku s panenkami nebo závodíte s autíčky? Necháte se opečovávat v kadeřnickém salónu nebo vám malý kutil zatluče pár hřebíků a sklidí pak patřičnou pochvalu? Inspirujte se hrou na profese rovnou v celé kategorii. Je to přínosné i pro nás dospělé, když se necháme vtáhnout to hry. Prohlubujeme tak vztah se svými dětmi, jsme si blíž a dáváme dítěti to nejcennější co máme: čas a pozornost.

Asi vás nepřekvapí, že závislosti na online světě vedou k nedostatku pohybu a to zdraví jednoduše neprospívá. Proto v ELIS DESIGN vybíráme a sami vyvíjíme interiérové průlezky a herní sestavy, které motivují k pohybu, houpání, prolézání, přelézání, sklouzávání, šplhání a rozvíjí dětskou motoriku. K procvičování hlavičky a jemné motoriky najdete v nabídce celou plejádu activity boardů, na hrubou motoriku a k procvičení celého těla zase omrkněte širokou řadu montessori produktů jako jsou houpačky, Piklerové trojúhelníky nebo balanční prkna. Prohlédněte si celou montessori kategorii a představte si tu radost z pohybu u vás doma…

Hračky a průlezky od ELIS DESIGN zvednou vaše děti z gauče a od obrazovek, pomůžou vám příjemně a aktivně trávit společný čas, sblížit se s dětmi, nechat se unést při hraní, protáhnout a příjemně unavit malé neposedy. 

Hrajme si!

 

Publikováno: 7. 9. 2022, Lucie Písaříková

Zdroje: 

https://www.drogy-info.cz/data/obj_files/33705/1148/TZ%202022-07-12%20Zprava%20o%20digitalnich%20zavislostech_PRILOHA_fin.pdf 

https://www.drogy-info.cz/data/obj_files/33706/1150/Zprava-o-digitalnich-zavislostech-v-CR-2022_220712.pdf

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX