Letní Pokojíčkománie bez DPH odstartovala! 🔥 Zařiďte dětem pokojíček snů za ceny bez DPH! Vybírejte z produktů označených štítkem a v košíku zadejte kód: letobezdph. Navíc máme dopravu zdarma nad 3 000 Kč. A nepřehlédněte ani naše Cenové šampiony se slevou až 60 %.
Zpět do obchodu

Registrace

Učící věže od ELIS DESIGN | Jak vybrat učící věž?

Pokud máte doma malého pomocníka-zvědavce ve věku 1—6 let, pak čtěte dál. Máme pro vás tip na vychytávku do domácnosti, která může změnit váš denní režim k lepšímu.

"Učící věž". Ano. 

Děti se nejlépe učí napodobováním a s tím pomáhá právě učící věž (kitchen helper). Umožní vám trávit s dítětem více času, rozvíjet jeho dovednosti a znalosti přirozeným osvojováním a něco u toho stihnout. Win-win-win!

S učícími věžemi máme v týmu ELIS DESIGN osobní zkušenosti. Jen ty nejlepší:

„Od chvíle, kdy náš syn stál, byla učící věž největším pomocníkem v denním zápřahu. A je dodnes, i v jeho školkovém věku. Každý den děkuju za tuhle jednoduchou věc, která umožňuje synovi být součástí dění (třeba fascinující aktivity škrábání brambor) a zachraňuje tak moje nervy.” 

— Lucie, copywriterka

„Nejen, že věž dobře vypadá, ale hlavně nám ušetřila spoustu stresu. Obyčejná příprava jídla byl problém, tahala mě za nohavice, fňukala a chtěla vidět, co dělám. Posadit ji bezpečně na linku bylo nemožné. Učící věž nás zachránila — malá je nadšená, že vidí, co zajímavého se v kuchyni připravuje a my můžeme v klidu pracovat. Navíc se vším tím pozorováním učí a zabaví. Věž používáme v kuchyni, v koupelně a někdy i u pracovního stolu, kde společně tvoříme třeba dekoraci z papíru.”

— Verča, back office ELIS DESIGN

Napadá vás tedy otázka: „Jak vybrat učící věž?” Doporučujeme zaměřit se na 4 základní parametry:

  1. Rozměr — menší, univerzální a lehce manipulovatelné versus prostornější, odolnější a vhodné ke kuchyňské lince
  2. Účel — věž do kuchyně, do koupelny, ke stolu nebo do pokojíčku
  3. Povrchová úprava — design, přírodní vzhled, olej nebo lamino
  4. Funkce — rostoucí věž nebo věž i jako stolek a sedátko

Napříč týmem jsme sdíleli zkušenosti s učícími věžemi tak dlouho, až jsme dospěli k finálnímu výběru následujících 7 typů, které jsme (po vyzkoušení několika prototypů) zařadili do prodeje. Pojďme si jednotlivé věže představit.

Rostoucí učící věž LITTLE STAR 75 cm

 Menší rostoucí učící věž z kvalitní a dohladka opracované březové překližky o tloušťce 12 mm. Stabilní (díky kónickému tvaru), pevná, ale zároveň lehká. Velmi snadno se s ní manipuluje. Má jednoduchý, ale nápaditý design, který se hodí do většiny interiérů. Povrchová úprava je buďto přírodní nebo s přírodním ekologickým voskem. Ten dodává věži teplejší odstín a nechává vyniknout strukturu dřeva. 

Výška stupátka je jednoduše a bezpečně nastavitelná do 3 úrovní — 20 cm, 30 cm a 39 cm nad zemí. První schůdek je ve výšce 10 cm. Odvážnější jedinci se tudíž po pár prvních pokusech bez problému dostanou na věž sami. Bočnice a tyčky se postarají o bezpečnost dětí, které ještě bojují s rovnováhou. Nosnost věže je 90 kg a my už víme, že ji sem tam použije i maminka, aby dosáhla na nejvrchnější poličku.

Rostoucí věž LITTLE STAR je pomocníkem nejen do kuchyně, ale i do koupelny nebo do pokojíčku. Vaše dítě v ní bude malá hvězda!

Více o produktu

Učící Little star

Učící super star

Rostoucí učící věž SUPER STAR 90 cm

 Tato vysoká rostoucí učící věž je ze stejné dílny jako její menší varianta LITTLE STAR. Díky své výšce je určena především ke kuchyňské lince. Nabízíme ji ve dvou tloušťkách 12 a 15 mm, kdy povrchová úprava přírodním ekologickým voskem (tmavší a výraznější odstín) je pouze u silnější březové překližky.

Výška nastavitelné rostoucí plošiny je 23 cm, 34 cm anebo 45 cm. První schůdek je ve výšce 12,5 cm.

Věž je stabilní díky kónickému tvaru, dohladka opracovaná a v jednoduchém designu, který se hodí do většiny interiérů. Bočnice a tyčky se postarají o bezpečnost dětí, které ještě bojují s rovnováhou. Nosnost věže je 90 kg, může tedy posloužit i rodičům, když budou potřebovat dosáhnout na horní poličky.

Rostoucí věž SUPER STAR 90 cm je univerzálním pomocníkem do vaší domácnosti a nejvíce jí to sluší u kuchyňské linky.

Více o produktu

Rostoucí učící věž WHITE 87 cm MAX

 Nejprostornější a nejmasivnější varianta učící věže z naší nabídky je vyrobena z překližky o tloušťce 18 mm a její povrchová úprava je z bílého lamina. Tento odolný povrch jen tak něco nepoškrábe, je snadno omyvatelný a tak nemusíte panikařit ani pokud máte doma malého Picassa. Kónický tvar zajišťuje stabilitu a bílá barva podtrhuje eleganci minimalistického interiéru.

Plošina ke stání se nastavuje do 3 výšek — 28,5 cm, 37 cm nebo 47 cm. Ani tady se nemusíte bát o bezpečnost vašeho dítěte, chrání ho bočnice i tyčka na vrcholku věže. Největší výhodou této varianty je povrchová úprava, prostornost a nápaditý design, který bude dominovat vašemu interiéru. 

Je vhodná především do kuchyně, ale snadno ji přenesete i do koupelny nebo pokojíčku. Rostoucí učící věž WHITE max skvěle vypadá v interiéru a zajistí vám více společného času s vaším dítětem u mnoha různých aktivit.

Více o produktu

Učící WHITE

Učící super star

Rostoucí učící věž WHITE 85 cm

Elegantní a o chlup menší varianta roustoucí učící věže v bílém laminu ze stejné dílny jako masivnější a prostornější věž WHITE max. Kvalitní březová překližka je v tloušťce 15 mm a plošina ke stání je ve 3 výškách — 23 cm, 34 cm anebo 45 cm.

Povrchová úprava zajišťuje vysokou odolnost a životnost. Kónický tvar zase stabilitu a bílá barva podtrhuje eleganci minimalistického interiéru.

Rostoucí učící věž WHITE je vhodná především do kuchyně, ale lehce ji přenesete i do koupelny nebo pokojíčku. Skvěle vypadá v interiéru a díky ní bude vaše dítě součástí činností, o které by jinak přišlo.

Více o produktu

Rostoucí učící věž BUBBLE 85 cm

 Jednoduchá rostoucí učící věž od značky eliNeli v hravém designu. Je vyrobena z 12 mm nebo 15 mm silné, ekologické, dohladka opracované březové překližky. Největší výhodou překližky je její vysoká odolnost a životnost. Na rozdíl od dřeva je povrch desek pevný a odolný vůči oděrkám a škrábancům.

Rostoucí učící věž BUBBLE 85 nabízíme ve dvou tloušťkách 12 a 15 mm. Plošina ke stání se dá nastavit do 3 výšek — 23 cm, 34 cm anebo 45 cm. O bezpečnost se starají pevné bočnice s hravým designem a 1 nebo 2 tyčky jistí záda vašeho dítka.

Tato učící věž je lehká, jednoduchá a univerzální. Její hravý design s kulatými otvory a v přírodním provedení krásně zapadne do světlého interiéru. Bude dělat parádu, ale především dobře sloužit. Díky rostoucí věži si je rodič s dítětem o kousek blíž.

Více o produktu

Učící bubble

Učící bubble II

Rostoucí učící věž LITTLE BUBBLE 75 cm

Menší varianta ze stejné dílny jako věž BUBBLE 85. Jednoduchá rostoucí věž od značky eliNeli v hravém designu. Je vyrobena z 12 mm silné, ekologické, dohladka opracované březové překližky. Na rozdíl od dřeva je povrch desek pevný a odolný vůči oděrkám a škrábancům. Největší výhoda věže LITTLE BUBBLE 75 je její váha. Lehká a snadno manipulovatelná věž vám usnadní jakýkoliv přenos, dokonce i samo dítě může jednoduše věž přisunout k lince.

Plošina ke stání se dá nastavit do 3 výšek — 20 cm, 30 cm anebo 39 cm. O bezpečnost se starají pevné bočnice s kulatými výřezy a 1 nebo 2 tyčky jistí záda vašeho dítka.

Tato učící věž je velmi lehká, jednoduchá a univerzální. Její hravý design v přírodním provedení krásně zapadne do světlého interiéru. Bude dělat parádu, ale především dobře sloužit. 

Více o produktu

Multifunkční učící věž 3v1 ELIS DESIGN

 A to nejlepší na konec. Multifunkční učící věž, která se jednoduchým pohybem transformuje do stolečku se sedátkem, kde si vaše dítě může kreslit, hrát nebo hodovat. 

Věž má 90 cm na výšku, první schůdek začíná na 23 cm a plošina pro stání je stabilně ve 46,5 cm.

Tuto věž jsme dlouho ladili. Každý detail na ní má svůj smysl. Například zabezpečovací prvky jsou vybrané tak, aby po překliknutí nikde nepřekážely a nehrozilo tak zranění. K verzi stolečku a sedátka se dají přidat i extra židličky a věž tak poslouží hned několika dětem ke hraní nebo stolování. Tato věž vám bude dlouho sloužit na několika frontách. Při aktivní činnosti i při odpočinku. Umíte si ji představit u vás doma? 

Více o produktu

Učící 3v1 II

Podívejte se na video o učících věžích z našeho showroomu, kde máme všechny věže vystavené a připravené k vyzkoušení.

Už si vaše dítko poprvé stouplo? Gratulujeme, zábava je tu. Doporučujeme co nejdříve vybrat vhodnou věž pro vás a vaši domácnost. Ušetří vám spoustu stresu a posílí vztah rodiče s dítětem u společné činnosti. 

Přejeme mnoho nezapomenutelných a radostných aktivit se zapojením učící věže. ♥

×

Splátková kalkulačka ESSOX