Doprava zdarma a -20 % na vybrané kousky od eliNeli! 🔥 Nejoblíbenější značka na našem e-shopu teď s touto boží slevou. Akce platí do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob.
Zpět do obchodu

Registrace

Architektka Zuzana Schubertová – Postav si sen

22. 3. jste měli možnost v pořadu Postav si sen zaregistrovat naši spolupráci na proměně pokojíčku pro šikovnou mladou slečnu – sedmiletou Izabelku.


Architektka Zuzana Schubertová nám popsala dojmy z této spolupráce:


Místnost byla velmi atypická absencí pravých úhlů. Při využití konvenčního nábytku by tu vznikaly nevyužité kouty. U takto malé místnosti je ale naopak nejefektivnější zaplnit každý rožek a dát mu nějaký účel. Rozhodli jsme se tedy pro nábytek na míru. Při spolupráci s ELIS DESIGN jsme nejprve uvažovali o dodání vybavení a hraček. Byli jsme nesmírně mile překvapeni všestranností firmy, když jste nám nabídli pomoc právě s nábytkem.
Úskalí pokojíčku pro Izabelku bylo ovšem v havarijním stavu místnosti, vlhkosti a plísni ve zdech. Opravy sebraly obrovské množství času. Byli jsme proto velice vděční za vaši pohotovou reakci. Díky vaší výrobě na míru jsem si mohla opravdu nakreslit cokoli, což pro mě byla velká pomoc a prostředek, jak dostat z místnosti skutečné maximum.

pokojíček původní - Postav si sen, článek


Zaměřování místnosti bylo náročné, právě kvůli zmíněným nestandardním úhlům, navíc bylo nutné pracovat rychle, aby nás majitelka „neodhalila“. Do poslední chvíle jsou projekty v Jak se staví sen překvapením, účastníci neví, zda jsou vybráni. Byl to skoro nadlidský úkol. Ale chlapi od vás si neskutečně poradili. Vypomohli si třeba kartonovým mnohoúhelníkem, zkrátka se flexibilně a kreativně přizpůsobili situaci. Navíc panovala skvělá příjemná atmosféra, to se jen tak nevidí při plnění takto náročných zakázek ve vypjatém termínu.
Na domluvu s Izabelkou jsem měla jen chvíli před tím, než s maminkou na týden odjely. Navíc vše muselo zůstat jako překvapení. Ale bylo mi okamžitě jasné, že je to typická malá parádnice, nepřekvapilo mě, že hned zmiňovala růžovou, tyrkysovou – zkrátka že by chtěla pokojíček jako pro princeznu.

pokojicek_na_miru_ELIS_DESIGN_Postav_si_sen_1


Pokojíček původně působil tmavě, depresivně a bylo v něm nahromaděno hodně věcí, protože jej Izabelka do té doby sdílela s maminkou. Rozhodli jsme se tedy prozářit ho bílou a světlými odstíny růžové.
Charakter pokojíčku a uspořádání vybavení jsme pojali jako domeček v zahradě. Pokojíček se totiž měl stát samostatným královstvím malé holčičky, takovým bytem v bytě, jejím vlastním domovem. To symbolizuje právě motiv domečku, se kterým jsme rozmanitě pracovali. Motivy rozkvetlé zahrady pak celý prostor rozveselily oproti původní smutné šedi.

pokojíček -Postav si sen


Co se týče nábytku, chtěli jsme využít každý centimetr atypického prostoru. Pokojíček je také zamýšlen na dlouhou dobu, snažili jsme se tedy vymyslet jej tak, aby rostl společně s Izabelkou a vybavení bylo vhodné i s ohledem do budoucna.
Důraz jsem kladla na pracovní stolek. Izabelka je v první třídě, čeká ji tedy ještě dlouhé studium. Zároveň je hned vedle i odpočinková zóna, takový obýváček. Cílem bylo, aby se mohla cítit pohodlně a útulně. Zakomponovali jsme také uzavřené úložné prostory, aby pokoj nebyl na pohled zaplněný věcmi, aby se vše dalo někam schovat. Počítáme také s tím, že si Izabelka do pokoje vnese své hračky a zabydlí si jej podle sebe. Dodali jsme tak základní prvky, který mají všechny své místo a svůj účel, pokojíček není přeplněný.

pokojicek_na_miru_ELIS_DESIGN_Postav_si_sen_2


Výzvou byl koutek u okna. Původně to byl možná nějaký kumbál, ale nyní se z něj stal takový zvláštní nevyužitý prostor - „koutek bubák“. Nemohla jsem jej však uzavřít nebo zakrýt, aby se tam neusazovala vlhkost ve zdech. Dali jsme mu tedy charakter praktického odkládacího prostoru vedle pracovního stolku a navíc estetický rozměr „okna do zahrady“. Místo strašidelného tmavého místa je tak prostorem, který bude pro Izabelku zajímavý a dotvoří útulnost celé místnosti.

pokojicek_na_miru_ELIS_DESIGN_Postav_si_sen_3


Vše bylo vyrobeno rychle a zároveň ve vysoké kvalitě. Opravdu moc jste nám pomohli, při práci s atypickým prostorem je řešení na míru k nezaplacení.
Maminka – paní Naďa, nám po čase psala, že si Izabelka pokojíček zamilovala, dokonce si ráda uklízí a krásně o něj pečuje. To je samozřejmě ta nejlepší odměna.

Se Zuzanou nemůžu než souhlasit, máme v ELIS DESIGN obrovskou radost z podařené spolupráce a těšíme se, až s Vámi budeme sdílet další pokojíčky, které uvidíte v 7. (12. 4. 2021) a 9. (26. 4. 2021) dílu.

 Podívejte se také na videa ze zákulisí výroby:

 

 

Za tým ELIS DESIGN


Eliška Dokoupilová

×

Splátková kalkulačka ESSOX