Díky dětem! ☀️ Sleva 20 % ke Dni dětí na hračky označené štítkem. V košíku zadejte kód: dikydetem20 a sleva je vaše! Akce potrvá do neděle 2. 6. 2024.
Zpět do obchodu

Registrace

5 tipů, jak vybrat montessori houpačku | ELIS DESIGN

Výběr dřevěných montessori houpaček se rozrůstá na našem webu i mimo něj. Dali jsme dohromady vaše dotazy a sepsali nejdůležitější body, podle kterých vybírat houpačky z naší nabídky. 

Na závěr vám shrneme jednotlivé plusy našich konkrétních houpaček, které dělají radost už tisícům z vás.

Podle čeho vybírat montessori houpačku?

Věk dítěte? Design? Rozměr? Kompatibilita? Barevná kombinace? Jaká houpačka je ta nejlepší? Je to matoucí, že? Ulehčíme vám to.
Posbírali jsme zkušenosti z našeho týmu, vaše reakce a nejčastější dotazy a vychází nám z toho následujících 5 parametrů, o které se můžete při výběru montessori houpačky opřít:

1. Věk dítěte

Dřevěné montessori houpačky pro děti se obecně doporučují od 1 roku. Naši zákazníci nás ale ujišťují, že má smysl houpačku pořídit i dříve (nebo později). Montessori houpačka poslouží i jako útulná kolébka pro úplně nejmenší (omrkněte potahy na houpačku), jako most pro malé plazivce nebo jako překážka pro odvážnější lezce. Ani starší děti nenechají houpačku ležet v koutě a při svém fantazírování ji používají jako garáž pro auta, případně ke hře „dítě za pultem“ nebo jednoduše ke klouzání a podlézání. Pokud se rozhodnete k Montessori houpačce 5in1 pořídit i naše oboustranné prkno, bude vám tento set sloužit doslova dlouhá léta. Vyzkoušeno za vás.

2. Rozměr

Víme, že tady nejvíce váháte. Vejde se tam jedno dítě, nebo dvě? Jaká je ideální a univerzální velikost montessori houpačky do bytu? A v čem je lepší malá nebo velká houpačka?
Není to zas tak složité. Troufneme si říct, že naše nejprodávanější dětská montessori houpačka 5in1 má právě onu univerzální velikost, tedy 85 cm do délky, 38,5 cm do šířky a je 40 cm vysoká. Unese bez mrknutí čtvrt tuny (mrkněte do galerie fotek) a nemusíte se bát žádné deformace. Ideální je pro jedno dítě, ale z vašich fotek víme, že se tam vejdou i sourozenci, případně domácí mazlíčci.

O 4 cm širší je houpačka SMILE 6in1, ze které díky speciálnímu oboustrannému prknu vytvoříte navíc stoleček. Rozdíly mezi houpačkou 5v1 a 6v1 uvidíte v tomto videu.

Pokud vám stačí odlehčená verze montessori houpačky, pak mrkněte na naši novinku Montessori houpačka 5in1 LIGHT, která je vyrobena z 12mm překližky, namísto obvyklých 15 mm.
Pokud míříte rovnou na sourozenecké, nebo dokonce rodičovské pohoupání, pak doporučujeme houpačky řady MAX, tedy v rozměru 100 a 120 cm. Ta největší varianta je pohodlná i pro dospěláka, a když vám ji děti půjčí (až usnou), v klidu se do ní položte, nohy nahoru a užijte si jemné, relaxační pohoupání.

3. Design

A tady je to čistě na vás. Velikost otvoru v madlech, průřezy a především barevné provedení. To jsou největší rozdíly v designu.

Která montessori houpačka do pokoje pro děti se vám nejvíc líbí a která zapadne do vašeho interiéru? Přírodní dřevo, elegantní bílá, jemná pastelová, svěží mint nebo hravá duhová fresh? Tady vám poradíme jen jedno: vyberte si tu, která se vám líbí nejvíce. 

4. Funkčnost/kompatibilita

K našim montessori houpačkám nabízíme i spoustu doplňků. Od potahů po celou průlezkovou sestavu.

K montessori houpačkám 5in1 doporučujeme omrknout třeba oboustranné prkno. Houpačky se dají dobře spojit s průlezkou Piklerové trojúhelník a s bazénkem s míčky.

Houpačky řady SMILE 6v1 nabízíme v jedinečném setu s multifunkčním prknem a židličkou. Set poslouží jako stoleček i jako skluzavka, máte tak opravdu hodně zábavy a praktičnosti v jednom produktu. To stojí za zvážení. Potah na SMILE 6in1? Tady

Houpačky řady MAX jsou svým rozměrem nejvhodnější právě pro houpání, ale spojit se dají jak se suchými bazénky s míčky (děti po obrácené houpačce můžou sklouznout do bazénku), tak s oboustranným prknem, které poslouží buďto jako žebřík na vrcholek obrácené houpačky nebo jako skluzavka. Propojit se dá i s Piklerové trojúhelníkem a vytvoříte tak celé hřiště u vás v pokojíčku. To budou návštěvy koukat!

5. Opracování/materiál

Bezpečnost na prvním místě. U montessori houpaček 5in1 a 6in1 dbáme na pečlivé ruční opracování. Hrany houpaček se ručně brousí několikrát, před i po lakování a dohromady toto opracování odpovídá 80 metrům ručního broušení.
Pokud by se vám přeci jen cokoliv nepozdávalo, ozvěte se nám třeba do zpráv na Instagramu nebo Facebooku.
U houpaček MAX a eliNeli je opracování strojové, ale každý kus je kontrolován a vždy je bezpečnost dětí na prvním místě.


Plusové body jednotlivých variant: 

Montessori houpačka 5in1

 • Náš bestseller
 • Ručně opracovaná
 • Několik let jsme ji sami zdokonalovali, vyvíjeli a testovali
 • Barevné varianty (fresh, pastel, mint (nejen pro kluky), naturšedábílá/natur)
 • Kompatibilní s našimi dalšími produkty
 • Nosnost 250 kg

Montessori houpačka 5in1 LIGHT

 • Novinka z 12mm překližky (běžná je 15mm překližka)
 • Ručně opracovaná
 • Natur a jedinečná barevná varianta – letní pastel a pastelová
 • Kompatibilní s našimi dalšími produkty
 • Nosnost 100 kg

Montessori houpačka SMILE 6v1

Houpačka MAX 100 cm

Houpačka MAX 120 cm

 • Vyřádí se v ní 2 děti i dospěláci
 • Provedení natur
 • Dominanta ve vašem pokojíčku

eliNeli BAREVNÁ houpačka

 • Bezkonkurenční cena
 • Funkce montessori houpačky splňuje s přehledem
 • Odlišný design
 • Univerzální barevné provedení pro kluky i holky

 

Jak naše montessori houpačka 5in1 vzniká? Podívejte se na video, kde vás procesem výroby provede Aleš, zakladatel ELIS DESIGN.

 

 

Tak už máte vybráno?

Pokud stále váháte nebo máte jakýkoliv doplňující dotaz, přidejte se k nám do facebookové skupiny ELIS DESIGN – rosteme společně, kde řešíme nejen naše interní rady, ale i reálné zkušenosti našich zákazníků.
Pokud máte dotaz, který nepočká, volejte kolegyni Tereze na číslo +420 513 03 61 03.
Děkujeme za pozornost a přejeme příjemné pohoupání.Edit: Lucie Písaříková, 1. 3. 2023

×

Splátková kalkulačka ESSOX