-20 % na vše od eliNeli! 🔥 Vše od nejoblíbenější značky na našem e-shopu teď s touto boží slevou. Akce platí do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob.
Zpět do obchodu

Registrace

Jak vybrat domečkovou postel

Domečkové postele ELIS DESIGN

Postele ve tvaru domečku jsou velkým trendem poslední doby, zároveň však představují velmi nadčasové a univerzální kousky nábytku.

Naše dřevěné, lesem vonící postýlky, s kvalitním roštem podporujícím zdravá zádíčka, jsou nejlepšími představiteli tohoto trendu. Podoba domečku je tu více než symbolická - tyto postele totiž skýtají jak útulné pohodlí, tak množství úložného prostoru.

Charakteristická stříška je pak ideálním místem pro dekorace, jimiž se postýlka krásně přizpůsobí osobnosti svého spáče.

Postele domeček jsou přizpůsobeny tak, aby si do nich mohli pohodlně hupsnout i nejmenší nocležníci. Díky zábranám v nich také zůstanou i při divočejších snech bezpečně až do rána.

Domečkové postele jsou také nedílnou součástí našeho konceptu Montessori pokoje. Ten je zábavný, přináší pocit bezpečí, vede k samostatnosti a kreativitě.

Postýlky, které u nás najdete, jsou vyrobeny z kvalitní borovice z certifikátem FSC, vytěžené v evropských lesích. Dřevo je zpracováno do podoby bezsukových lepených trámků – KVH hranolů. Tato technologie zachovává půvab a všechny přednosti masivního dřeva a zároveň zabraňuje rozesychání, kroucení a dalším nežádoucím změnám ve vlastnostech materiálu.

Základní modely a nejžádanější rozměry pro Vás máme skladem. U nás však máte možnost nechat si vyrobit postýlku přesně podle Vašich přání. Nabízíme velkou škálu rozměrů od 60x120 cm do 140x200cm. Dále doplňky, jako jsou zvýšené nožičky, šuplík a zábrany navíc. Provedení u postýlek premium si můžete zvolit v přírodní či bílé barvě.

Mezi přednosti našich postýlek patří zpracování roštu. Ten je tvořen pružnými lamelami. (Lamely mají na rozdíl od obyčejných latí konvexní profil, zajišťují tak přiměřenou pružnost a podporují vlastnosti kvalitní matrace. Pokud vlastníte nižší matraci, díky kvalitnímu roštu se stane mnohem pohodlnější.) Počet lamel odpovídá velikosti postýlky, s větším rozměrem Vám tedy samozřejmě dodáme i více lamel. Postele s roštem všeobecně také zabezpečují prodyšnost a správnou cirkulaci vzduchu pod matrací. Tím se prodlužuje životnost matrace a snižuje riziko vzniku alergenů.

Při výběru matrace doporučujeme matrace z naší nabídky, které jsou s postýlkami kompatibilní, případně nejdříve pořiďte postýlku, a poté se ohlédněte po matraci, abyste si mohli být jisti, že dokonale sedí.

Sázíme vždy na bezpečnost. Dřevo je velmi pečlivě vyhlazené. Nabízíme mnoho modelů se zábranami. Mezery jsou přesně akorát velké, aby se v nich dítko při zkoumání postýlky nezaseklo a zároveň dost úzké, aby v žádném případě nemohlo spadnout. U horizontálních zábran je to 6 cm. U plůtkových/příčných zábran je rozestup maximálně 25 cm. Doporučujeme však poohlédnout se po měkoučkém mantinelu či pěnovém chrániči, který zajistí větší pohodlí a také to, že plyšová zvířátka či knížky schované po peřinou nebudou muset absolvovat noční parašutistický seskok.

Nyní si pojďme stručně představit jednotlivé typy domečkových postýlek:

Průvodce výběrem

Postele clasic se vyrábějí z přírodního nemořeného dřeva. Jsou minimalistické, dávají vyniknout kvalitnímu materiálu. Můžete si vybrat z velmi široké škály typů, které je možné ještě dále individuálně přizpůsobit co se týče rozměrů, výšky nožiček či úložných prostorů navíc. Maximální nosnost je 90 kg. Postýlky clasic působí vzdušně, minimalisticky a elegantně a dávají velký prostor práci s doplňky.

Postýlky premium jsou k dostání taktéž v přírodním dřevě, a dále navíc v elegantní bílé variantě. Použitá barva má vodou ředitelný akrylový základ a je naprosto ideální pro dětské výrobky. Maximální nosnost těchto postýlek je 100 kg. Použití většího množství obvodových latí u postýlek premium z nich činí designový kousek sám o sobě, působí velmi bytelně, útulně a v prostoru krásně vyniknou.

Zkombinováním s regály stejné řady lze vytvořit praktickou a krásnou nábytkovou sadu.

 

Domeček akorát pro jednoho

Nejběžněji poptávaným kouskem je klasická postel pro jednoho nocležníka. Každý z námi nabízených kousků má specifické výhody.

Postele bez odvodových trámků okolo matrace či s výřezem jsou perfektní pro malé divochy, kteří se do postýlky přemisťují výhradně hupsnutím. Hranu zde totiž tvoří měkká matrace, nehrozí tak potlučené holeně.

Zábradlí je dobrým bezpečnostním prvkem obzvlášť pro děti menší a pro ty, které se ve spánku hodně převalují. Doporučujeme jej rozhodně u modelů se zvýšenými nožičkami. Postele bez zábradlí mají naopak výhodu v tom, že postel je jakýmsi otevřeným útočištěm, působí příjemně vzdušně. Hodí se pro starší děti.

Spojovací trámky střechy pak odlišují typ domečku klasický a dominant. Klasický domeček má spojovací trámky po delší straně, jsou skvělé k zavěšení světélek, girlandy nebo i záclony. Typ dominant nemá stříšku takto oddělenou, domeček tvoří jednu elegantní linii, spojovací trámky jsou ve špici , čele a nohou postele.

Vyvýšené postele jsou skvělé do malých pokojů. Pod postelí Vám vznikne prostor pro hrací zónu, uložení věcí, v případě nouze o místo třeba i psací stoleček. Tento prostor působí velice útulně a příjemně, je to taková soukromá skrýš. Doporučujeme pro děti od školního věku.

Patrové postele

Jeden pokoj, dva obyvatelé, kteří potřebují prostor… Není nic praktičtějšího, než patrová postel.

Postele mohou mít výstup vpředu či na straně. Dle parametrů pokojíčku si můžete vybrat, která verze Vám bude do prostoru sedět lépe.

U patrových postelí je samozřejmostí pevná a dostatečně vysoká zábrana u horního lůžka. Můžete si vybrat typ s příčnou nebo svislou zábranou. Svislá zábrana – plůtek, vypadá velice efektně a hravě. Evokuje moderní skandinávský styl. Zábrany z podélných desek zase prostor lůžka více ohraničují a vytvářejí tak dojem útulného pelíšku.

Doplňky

Zvýšené nožičky zajistí správnou cirkulaci vzduchu pod matrací a prodlouží tak její životnost. Vzniknou vyšším navrtáním trámků, vzdálenost mezi lůžkem a zemí bude 20 cm, výšky postele zůstává stejná jako u varianty bez nožiček. Zvednuté postýlky působí vzdušně a snadno se pod nimi vymetá prach. Zvýšením navíc vzniká prostor pro šuplík, který si můžete kdykoli dokoupit.

Šuplík navíc je skvělá multifunkční záležitost. Hodí se na náhradní lůžkoviny, oblečení, plyšáky, hračky – krásně sem sedí rozložené Montessori kousky. A pokud jej obohatíte o matraci, stane se z něj výsuvné přídavné lůžko. Šuplíky jsou opatřené kolečky, snadno se s nimi tedy manipuluje.

Zábrany – vybrat si můžete modely, které již zábrany obsahují, nebo si je přidat k postýlce dle Vašich parametrů.

 

Pokud si u nás vyberete, věříme, že si Vaše děti novou postýlku zamilují. Nejen ony, ale i Vy vy budete moci klidně spát. S vědomím, že jste jim poskytli to nejlepší útočiště k odpočinku.

×

Splátková kalkulačka ESSOX