Doprava zdarma a -20 % na vybrané kousky od eliNeli! 🔥 Nejoblíbenější značka na našem e-shopu teď s touto boží slevou. Akce platí do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob.
Zpět do obchodu

Registrace

5 tipů na dárky pro tříleté a starší děti

U tříleťáků už začíná být obtížné vymyslet univerzální dárek, který obstojí u všech. Ve třech letech děti začínají objevovat milion věcí a souvislostí, začínají rozvíjet své zájmy a každé dítě baví něco jiného. Zároveň mají touto dobou už své milované postavičky nebo hrdiny. Pokud nechcete mít po Vánocích nebo po narozeninách svého tříleťáka domov plný Tlapkové patroly nebo Elzy, určitě oceníte naše tipy. Jsou nadčasové, osvědčené, vkusné a budete je milovat vy i děti.

1. Kuchyňka

Kdybychom měli vybrat jen jednu jedinou větší hračku, byla by to rozhodně kuchyňka. Ze zkušenosti víme, že je to nejoblíbenější hračka kluků i holek napříč věkovými skupinami a ve 3 letech je ideální čas ji pořídit. Děti v ní mohou konečně volně zužitkovat, co se naučili během tří let pozorování svých rodičů v kuchyni. Vaří v ní příkrmy panenkám, polévky návštěvám a pokud pořídíte i jako doplněk kávovar, denně vaří mamince a tatínkovi čerstvou (dřevěnou) kávu. Náš tip je tato od značky eliNeli, která obsahuje i základní příslušenství. Pokud už kuchyňku máte, skvělým dárkem je rozhodně nové kuchyňské vybavení, třeba mixér, potraviny nebo dřevěný čajový set.

Všechny kuchyňky >

18734-8_edukativni-box--sada-naucnych-hracek--pro-deti-od-2-let-2

3468_activity-board-domecek-je-interaktivni-hracka-typu-montessori--ktera-na-dlouhou-dobu-zaujme-zvidavou-detskou-dusi

2. Desková hra

Tři roky bývají často milníkem, kdy dítě začne pravidelně docházet do školky. Společný čas tedy bývá o něco vzácnější. Proto nedáme dopustit na deskovky. U těch jednodušších her vydrží i tříleťák. Upevňuje si tak logické myšlení, představivost, schopnost porozumění a zdravou soutěživost. Skvělý dárek pro celou rodinu. Určitě začněte něčím lehčím, doporučujeme třeba „Člověče, nezlob se“ nebo pexeso. Pokud tyto hry už dítě hravě zvládá, zkuste mikádo nebo některou z našeho souboru her.  

všechny deskovky >

3. Domeček pro panenky

V první řadě je třeba říct, že se rozhodně nejedná o dárek pouze pro holky. Domeček pro panenky baví všechny hlavně díky možnosti vyprávění příběhů a rozvíjení fantazie, což není jen dívčí disciplína. Navíc se u domečku může zabavit více dětí. Dospělí při hře s dítětem můžou zpětně probírat různé situace, které se během dne staly. K dostání jsou jednoduché dřevěné varianty, barevné i velké, které jsou mnohdy vyšší než průměrný tříleťák. Pokud domeček už máte, jako drobný dárek určitě potěší nový nábytek, doplňky nebo postavičky do domečku.

Všechny domečky  >

18156-11_plysova-velryba-modra-s-miminkem

7502-12_set-teepee-stan-letni-slunce-pro-deti

4. Stavebnice

Stavebnice jsou skvělým způsobem, jak podnítit tvořivost a motorické dovednosti dětí. Tříleťáci už zvládnou déle držet pozornost a také mají mnohem vyspělejší jemnou motoriku. Rozhodně je na místě tyto dovednosti ještě více podpořit a dopřát dětem radost ze stavění (a bourání) nových věží, pevností a hradů. Stavebnice je tedy jasná volba. My si oblíbili tuhle dřevěnou, která umožňuje stavět všelijaké budovy a pevnosti a zároveň na jejích kostkách najdete písmenka a číslice, která můžete společně hrou procvičovat. Velký úspěch zaručujeme i u této, která dává možnost postavit si město a projíždět autíčky.

všechny stavebnice >

5. Umělecká sada

Ať už to vaše dítě táhne k hudbě, malování, tanci nebo vyšívání, pokud v něm vidíte nadšení pro jakýkoli umělecký směr, určitě ho podpořte. Budoucí malíři ocení stojany na plátno, sadu na malování a kreslení nebo zajímavé omalovánky. Skvělou eko variantou pro tyto umělce, kteří denně pokreslí stohy papírů je magnetická kreslicí tabulka. Budoucí hudebníci si zase zamilují hudební sadu. Probuďte v dětech malé velké umělce. A tvořte s nimi, je to terapeutické!


všechny hudební sady  >

14118-2_svetlo-do-detskeho-pokoje-lampicka-ptacek-s-reproduktorem

Máte už doma tyhle hračky nebo jste si jednoduše nevybrali? Zkuste ještě naše rychlotipy z těchto kategorii:  nářadí a ponky, hry na profese, autodráhy a nebo rovnou celé interiérové sestavy pro malé uličníky!

×

Splátková kalkulačka ESSOX