-20 % na nejpraktičtější montessori pomůcky – učicí věže. 🌈 Pomozte dětem, ať to dokáží samy! Vyberte jakoukoli učicí věž, v košíku zadejte kód: „jasam20“ a je to. Akce platí do 19. 5. 2024.
Zpět do obchodu

Registrace

Soví pokojíček pro moudrou slečnu

V projektu Sovího pokojíčku bylo naším úkolem vytvořit zázemí pro malou, avšak už školou povinnou slečnu. Základem je tak pohodlný, ergonomický pracovní stoleček, umístěný přímo pod oknem pro dostatek přirozeného denního světla. Zakomponovali jsme také patřičné množství poliček na knížky.

pokojicek_navrh_na_miru_maly_prostor_ELIS_DESIGN

Malý pokojíček bylo hlavní nepřekombinovat, přesto sem vměstnat vše potřebné. V tom pomohla vyvýšená postel, pod níž vzniká místo pro úložný prostor a skrýš v jednom, vejdou se sem také boxy na hračky. Jednoduché zabudované skříně vizuálně neruší, nepřekážejí v prostoru a pojmou velké množství oblečení i dalších nezbytností.

detsky_pokojicek_pro_holcicku_na_miru_Elisdesign

pokojicek_navrh_na_miru_maly_prostor_ELIS_DESIGN

Všimněte si, jak velkou roli dovedou sehrát detaily. V návrhu jsme vyzkoušeli různé varianty podlahy. Při použití růžového koberečku působí pokojíček něžným a moderním dojmem. Zelený kobereček nás přenese na procházku po mechu v sovím lese. Strakatá podlaha nádherně „kazí“ dokonale urovnaný pokojíček, přináší hravou dynamiku a přiměřenou míře nepořádku, který k dětským hnízdečkům tak přirozeně patří.

detsky_pokojicek_pro_holcicku_na_miru_Elisdesigndetsky_pokoj_navrh_na_miru_sovicky_pastelove_barvymoderni_pokojicek_pro_deti_na_miru

Návrh působí díky jednoduchému světlému nábytku moderně, zároveň díky použití dřeva a evokaci lesa s tisícem ptáčků nechybí element přírody. V malém, prakticky využitém prostoru, je stále možné se schovávat, šplhat a objevovat nové úhly pohledu na svět. Podle nálady může slečna trávit čas „na stromě“, v různých schovávacích koutcích, tančit středem nebo si jen tak obyčejně zdřímnout na gauči. A když bude přece jen třeba zakousnout se do školních povinností, radit jí budou desítky moudrých sovích kamarádek. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX